Újabb érvágás érte a sportok, azon belül is a kézilabda szerelmeseit, miután 2026-tól eltűnnek a tévéképernyőkről a kézilabda-világbajnokságok és Európa-bajnokságok.
A 2026–2031 közötti időszakra szóló közvetítési jogokat a Pro TV szerezte meg, összesen 12 világ- és Európa-bajnoki tornára. A Fanatik portál információi szerint azonban egyetlen mérkőzést sem sugároznak tévén, sem a Pro TV-n, sem a Pro Arenán, minden meccs kizárólag online, a Voyo platformon lesz elérhető.
Ez a döntés a román válogatott mérkőzéseit is érinti, sem a férfi Európa-bajnokságon, sem a decemberi női Eb-n, amelynek Nagyvárad is társrendezője lesz, nem lesz tévés közvetítés. A helyzet ugyanakkor a határon túli magyar szurkolók számára is különösen fájdalmas, hiszen az M4 Sport az elmúlt időszakban a nagy tornákon rendszeresen kódolta a válogatott mérkőzéseit.
A lépéssel a Pro TV tovább erősíti online stratégiáját. A Voyo felületén már most is kizárólagosan érhetők el többek között a Premier League, a Ligue 1 vagy az NFL mérkőzései.







