Csodára lenne szüksége Romániának a továbbjutáshoz
Csodára lenne szüksége Romániának a továbbjutáshoz

Fotó: FIBA

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

A portugáliai mérkőzésen a román kosárlabda-válogatott legjobbja a Nagyváradi VSK U csapatkapitánya, Bobe Nicolescu volt, aki hét triplát értékesítve 25 ponttal zárt.

Románia a görögök elleni idegenbeli, 91–64-es vereséget, valamint a montenegróiak elleni hazai, 75–80-as kudarcot követően Portugáliába utazott a világbajnoki selejtező 3. fordulójában.

A találkozót szinte végig a portugál válogatott irányította. A román csapat mindössze 59 másodpercig vezetett a meccs elején, ezt követően azonban a hazaiak vették át az irányítást, és onnantól nem engedték ki a kezükből az előnyt. A döntő különbség a harmadik negyed végén alakult ki, amikor a portugálok tíz pont fölé növelték előnyüket (75–61), amely a folytatásban tovább nőtt, és a 20 pontot is elérte (97–77).

A végeredmény 99–82, Románia az újabb vereséggel továbbra is csoportja utolsó helyén áll.

A kvartett első három helyezettje jut tovább a világbajnoki selejtező következő szakaszába. Mihai Șilvășan együttese számára hétfőn 19 órától kulcsfontosságú mérkőzés következik Pitești-en a portugálok ellen, hiszen csak a győzelem tartja életben esélyüket a harmadik hely megszerzésére.

A csoport állása:
1. Portugália 2 győzelem/1 vereség
2. Görögország 2/1
3. Montenegró 2/1
4. Románia 0/3

Drámai vereség a franciák ellen

A magyar válogatott 74–71-re kikapott az olimpiai ezüstérmes franciáktól Szombathelyen, így megszakadt csoportbéli százszázalékos mérlege. Gasper Okorn együttese korábban magabiztosan verte a finneket hazai pályán (89–52), majd Belgiumban is győzött (85–87), így a G csoport éléről várta az összecsapást, míg a franciák egy győzelemmel és egy vereséggel érkeztek.

A hazaiaknál több meghatározó játékos, többek között Benke Szilárd, Vojvoda Dávid és a Nate Reuvers sem állt rendelkezésre.

A mérkőzés elején a magyar csapat jól kezdett, Maronka Zsombor tripláival előnybe is kerültek, ám a franciák fordítottak, és a nagyszünetben 38–31-re vezettek. Fordulás után a magyarok többször is felzárkóztak, de a kulcspillanatokban hibáztak. Öt másodperccel a mérkőzés vége előtt Maronka kiegyenlített (71–71), de a franciák még végigvittek egy villámgyors akciót, és a dudaszó pillanatában Sylvain Francisco bedobta a győztes hármast.

Magyarország elszenvedte első vereségét a selejtező csoportban, ennek ellenére továbbra is az élen áll.

A két válogatott vasárnap 19 órától ismét megmérkőzik, ezúttal Le Mans-ban.

A csoport állása:
1. Magyarország 2 győzelem/1 vereség
2. Finnország 2/1
3. Franciaország 2/1
4. Belgium 0/3

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben