A Ferencváros 4–0-ra legyőzte a Trabzonsport a labdarúgó Európa-liga-selejtező rájátszásának visszavágóján, így kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel jutott a sorozat főtáblájára.
A török csapat a mérkőzés elején próbált támadólag fellépni, ám a 12. percben Ruszlan Malinovszkij durva belépője után emberhátrányba került. A kiállítás alapjaiban változtatta meg a játék képét, a Ferencváros pedig egyre nagyobb fölénybe került.
A fordulás után gyorsan eldöntötte a továbbjutás kérdését a magyar együttes. Előbb Marius Corbu remek egyéni akció végén növelte az előnyt, majd Yusuf talált be büntetőből (3–0). A tizenegyes előtt Lopes Cabral megkapta második sárga lapját,
A Ferencváros a hajrában sem állt le, a csereként pályára lépő ifj. Lisztes Krisztián pedig megszerezte a negyedik gólt. A magyar csapat ezzel sorozatban nyolcadszor jutott be valamelyik európai kupasorozat alapszakaszába, és egymást követő harmadik idényben szerepelhet az Európa-ligában.

Fotó: Krajovai Universitatea
A Krajovai Universitatea 1–0-s vereséget szenvedett az örmény bajnok Ararat-Armeniától csütörtök este Jerevánban, így összesítésben 2–1-re alulmaradt, és a Konferencia-liga alapszakaszában folytathatja. A két csapat első mérkőzése Krajovában 1–1-es döntetlennel zárult.
A román együttes sokáig megőrizte kapuját a góltól, a mérkőzés hajrája azonban drámai fordulatot hozott. A játékvezető a hosszabbítás harmadik percében büntetőt ítélt az Ararat javára Carlos Mora Juan Andres Balanta elleni szabálytalansága miatt. Az örmények csatára, Sandro Lima első próbálkozását Laurențiu Popescu kivédte, a litván játékvezető azonban újrarúgatta a tizenegyest, mivel Olekszandr Romancsuk a lövés előtt belépett a tizenhatoson belülre.
A krajovai együttes így sorozatban második idényben szerepelhet a Konferencia-liga alapszakaszában. Ellenfeleit pénteken, az Európa-liga sorsolását követően ismeri meg.

