Győzelemmel rajtolt a PKE az egyetemi labdarúgó-bajnokságban
Győzelemmel rajtolt a PKE az egyetemi labdarúgó-bajnokságban

Fotó: PKE

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

A Partiumi Keresztény Egyetem hallgatói fordulatos mérkőzésen múlták felül az Emanuel Egyetem diákjait.

A Nagyváradi Egyetem füves pályáján rendezték meg március 26-án, csütörtökön az Egyetemek Közötti Országos Bajnokság selejtezőjének első fordulóját, ahol a Partiumi Keresztény Egyetem az Emanuel Egyetem ellen mérkőzött meg. A PKE kezdte jobban a mérkőzést, és Ferenczi Kristóf góljával megszerezte a vezetést, ám az Emanuel még a szünet előtt egyenlíteni tudott, így 1–1-es állással vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőben az Emanuel átvette a vezetést, de a PKE nem adta fel. A hajrában Hatházi Róbert szabadrúgásból volt eredményes, majd nem sokkal később Kincses Roland is betalált,

így a Partium egyetemistái végül 3–2-re diadalmaskodtak.

A PKE legközelebb április 2-án 17 órától az Agora Egyetem ellen lép pályára. A játéknap másik mérkőzésén az Emanuel Egyetem a házigazda Nagyváradi Egyetemmel csap össze 15 órától.

A selejtezőtorna végén csupán a legjobb váradi csapat kvalifikálja magát a május 17. és 20. között, Eforie Nordon megrendezendő országos döntőbe.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben