Győzelmi kényszerben a Bihar FC
Győzelmi kényszerben a Bihar FC

Fotó: Szakács Dávid

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Viorel Domocoș, a piros-kékek másodedzője szerint a nehézkes idénykezdés ellenére továbbra is elérhető a felsőház, ehhez azonban szombaton le kell győzniük a Ștefăneștii de Jos együttesét.

A Bihar FC a harmadosztályból frissen feljutó Ștefăneștii de Jost fogadja augusztus 29-én 11 órától a labdarúgó II. Liga alapszakaszának ötödik fordulójában. A váradiak négy forduló után mindössze három pontot gyűjtöttek, így a következő mérkőzésen a győzelem megszerzése a legfontosabb cél.

A csütörtöki sajtótájékoztatón „a szokásokhoz híven” Erik Lincar vezetőedző helyett ezúttal is segítője, Viorel Domocoș beszélt a csapat helyzetéről, míg az új igazolás, a Vajdahunyadi Corvinultól érkezett portugál balhátvéd, Pedro Albino is értékelte a váradiak esélyeit.

Domocoș szerint a Bihar FC nehézkesen kezdte az idényt, de egy szombati sikerrel ismét reális esélyük nyílna a felsőházért folytatott harcra.

Idézet
Számunkra a legfontosabb, hogy a szombati mérkőzésen megszerezzük a három pontot, és akkor már úgy gondolom, hogy a terv szerint haladunk.

A váradiak számára eddig a gólszerzés okozta a legnagyobb problémát. Négy mérkőzésen mindössze két alkalommal találtak be, miközben az előző idényben a másodosztály legeredményesebb támadósorával rendelkeztek. A szakember szerint az új játékosok beilleszkedése mellett a sérülések is nehezítették a csapat dolgát.

Idézet
Balszerencsénk is volt, hiszen több fontos játékosunk megsérült. A támadó szekcióban lévő játékosokról van szó, például Botáról, aki kihagyta a Chiajna elleni mérkőzést, illetve Gál-Andrezlyről, aki támadásban is sokat segít nekünk

– magyarázta Domocoș, aki szerint Pedro Albino érkezése erősítést jelent a csapat számára.

A portugál védő optimistán tekint a folytatás elé, annak ellenére, hogy sűrű program vár a Bihar FC-re. A következő hét napban három mérkőzést kell lejátszania a csapatnak, de Albino úgy véli, a keret készen áll a sorozatterhelésre.

Idézet
Maximálisan bízunk benne, hogy meg tudjuk fordítani a helyzetet. A legfontosabb mindig a következő mérkőzés, győznünk kell hazai pályán

– mondta Albino.

A szombati ellenfél, a Ștefăneștii de Jos újoncként hat pontot gyűjtött az első négy fordulóban, mindkét győzelmét hazai pályán aratta. Idegenben ugyanakkor még nem szerzett pontot, és gólt sem lőtt. Domocoș arra számít, hogy a vendégek Váradon is elsősorban a védekezésre és a kontrajátékra építenek majd.

Idézet
Nagyon örülnék, ha ezen a mérkőzésen sem tudnának betalálni, mi viszont minél több gólt szeretnénk szerezni, és bezsebelnénk azt a lélektanilag fontos első sikert a bajnokságban

– zárta gondolatát a másodedző.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben