Bihari Napló
Kemény rajt előtt a magyar válogatott
Kemény rajt előtt a magyar válogatott

Egy írek elleni siker azonnal kedvező helyzetbe hozná a magyar csapatot

Fotó: MLSZ

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

A magyar labdarúgó-válogatott ősszel Portugália, Írország és Örményország ellen lép pályára a 2026-os világbajnokság selejtezőjében.

Miközben a világ több pontjáról – például Argentína, Japán vagy Új-Zéland – már biztos résztvevői vannak a jövő évi tornának, Európában most rajtolnak a négycsapatos csoportok küzdelmei. Magyarország első ellenfele az ír válogatott lesz, amellyel szeptember 6-án, szombaton 21.45-től találkozik Dublinban.

A két együttes legutóbb tavaly júniusban mérkőzött meg egymással, szintén az ír fővárosban, akkor a hazaiak 2–1-re győztek. A magyar keretből az Union Berlin középpályása, Schäfer András, míg az íreknél a holland AZ Alkmaar csatára, Troy Parrott fog hiányozni az összecsapásról sérülés miatt.

Marco Rossi együttese három nappal később szintén 21.45-től már Budapesten fogadja a sztárokkal teletűzdelt Portugáliát.

A statisztika nem túl biztató: a luzitánok ellen eddig négy döntetlen és tíz vereség a magyar mérleg, győzelem még sosem született.

A két összecsapást az M4 Sport élőben közvetíti.

Kötelező győzelem előtt a Trikolórok

A román válogatott pénteken 21 órától egy felkészülési mérkőzés keretén belül fogadja Kanadát a bukaresti Nemzeti Arénában, míg kedden 21.45-től Ciprus vendége lesz a vb-selejtezőben. A kanadaiak elleni találkozót az Antena 1, a ciprusi meccset pedig a Prima TV sugározza élőben. Románia eddig változó formát mutatott a kvalifikáció során.

Ciprus és San Marino ellen győzni tudott, viszont vereséget szenvedett a bosnyákokkal szemben Bukarestben, illetve Ausztriától Bécsben, így négy forduló után a csoport harmadik helyén áll hat ponttal.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben