A női mezőnyben két magyar állt rajthoz. Fábián Bettina meggyőző úszással, másodikként jutott tovább az első fordulóból, ahol 1500 métert kellett teljesíteni. Juhász Janka viszont már itt búcsúzni kényszerült. A folytatásban 1000, majd a döntőben 500 méter várt a legjobb tízre. A forró víz és a szűk pihenőidő ellenére Fábián kiválóan osztotta be erejét, remek taktikával úszott, és nagy hajrával jutott a fináléba.
A döntőben hatalmas küzdelem alakult ki az utolsó 200 méteren. Az ausztrál Moesha Johnson és Fábián szinte egyszerre csaptak célba, a célfotó döntött, végül holtversenyben bronzérmesek lettek. A győzelmet a japán Kadzsimoto Icsika szerezte meg.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Nem sokkal később a férfiak is vízbe ugrottak. Betlehem Dávid és Rasovszky Kristóf egyaránt jól kezdett. A második körben Betlehem együtt tempózott a német világbajnokkal, Florian Wellbrockkal, és mindketten könnyedén bejutottak a döntőbe. Rasovszkynak komoly hajrát kellett bemutatnia, de végül ő is kvalifikálta magát a fináléba.
A verseny végső szakaszában Wellbrock diktálta az iramot, és senki nem tudta megelőzni. Betlehem azonban végig tartotta vele a lépést, és biztosan ért célba másodikként, megszerezve pályafutása első egyéni világbajnoki érmét. Rasovszky végül a hatodik helyen zárt.