Agerpres
A Victoria-palotában tartott sajtónyilatkozatában Dan Cărbunaru kormányszóvivő elmondta, hogy jelenleg több mint 80 ezer Ukrajnából érkezett személy tartózkodik Romániában, 30 ezren közülük kiskorúak.
Mivel a menekülthullám folyamatosan növekszik, a kormány egy sürgősségi rendelettel lehetővé tette a belügyminisztériumnak, hogy szükség esetén versenyvizsga nélkül, a beleegyezésükkel, egy éves időtartamra újra alkalmazza a nyugállományba helyezett rendőröket és katonákat, illetve azokat a korábbi alkalmazottait, akiknek lejárt a munkaszerződésük - részletezte a szóvivő.
A belügyminisztérium emellett versenyvizsga nélkül alkalmazhat meghatározott idejű munkaszerződéssel személyzetet a bevándorlással, menekültüggyel, katasztrófavédelemmel, közrenddel és közbiztonsággal kapcsolatos tevékenységekre. A szerződés időtartama az ukrajnai fegyveres konfliktus megszűnése utáni kilencvenedik napig terjedhet.
