A bukaresti Romexpo 15 ezer négyzetméteres központi csarnokát készítik elő az ukrajnai menekültek fogadására
A bukaresti Romexpo kiállítócsarnokot készítik elő az ukrajnai menekültek befogadására - döntött kedden a fővárosi városi tanács.

Agerpres

Nicuşor Dan, Bukarest főpolgármestere a testület ülésének kezdetén elmondta, az ukrajnai válság indokolttá teszi, hogy a Romexpo 15 ezer négyzetméteres központi csarnokát szükség esetén alkalmassá tegyék menekültek fogadására.

A bukaresti városvezetés, a főváros szociális védelmi főigazgatósága és a Romexpo közötti megállapodás értelmében az ukrajnai menekültek fogadásának és ellátásának költségeit a főváros költségvetéséből fedezik.

A 15.000 négyzetméteren elterülő központi (A) kiállítócsarnokba 200 asztalt, 1500 széket és 2000 tábori ágyat helyeznek el. A megállapodás egyelőre 30 napra szól, de szükség esetén meghosszabbítható.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben