A jelenlegi érték kétszeresére emelik a kórházi páciensek étkezési fejkvótáját, és ugyanekkora összeget utalnak ki a nevelőotthonokban élő gyermekek étkeztetésére is - jelentette be csütörtökön a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke. A kórházban ápolt betegek étkezési fejkvótája a jelenlegi 11 lejről 22 lejre nő, a nevelőotthonokban élő gyerekeké pedig 16 lejről 22 lejre. Egy Facebook-bejegyzésben Marcel Ciolacu azt írta, az intézkedést "a jóérzés is megköveteli" a jelenlegi gazdasági helyzetben, és rövid időn belül elfogadja a parlament.
