Alkotmányellenesen nevezte ki a parlament a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Paul Stănescu testvérét az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) szabályozási bizottságába - állapította meg szerdán az alkotmánybíróság. Közleménye szerint a taláros testület az Alexandru Stănescu kinevezéséről szóló parlamenti határozatot vizsgálta meg, amely ellen a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) emelt alkotmányjogi panaszt.
Alexandru Stănescut a PSD javaslatára nevezték ki az ANRE szabályozási bizottságába, ám március 3-án lemondott a tisztségről, arra hivatkozva, hogy 'egész embert követelő' projekteknek szeretné szentelni magát.
Cristina Prună USR-s képviselő tavaly december közepén a képviselőház és a szenátus együttes ülésén kijelentette, hogy Alexandru Stănescu kinevezésével 'családi vállalkozássá' változtatta az ANRE-t a parlament. Az ellenzéki politikus kifogásolta, hogy a jelöltet még csak meg sem hallgatták az illetékes szakbizottságban. 'Biztos azért nem hívtátok be a parlamentbe, mert attól tartottatok, hogy kiröhögteti magát' - üzente a kormánypártoknak Prună, hozzátéve, hogy az USR megtámadja Alexandru Stănescu kinevezését az alkotmánybíróságon.
