Andrei: A lakásban lakó bérlőnek kell megadnia az ingatlan adatait népszámláláskor

Agerpres

 

A bérlőnek kell megadnia a népszámláláskor az adatait a lakásnak, amelyben él - jelentette ki hétfőn tartott sajtótájékoztatóján az Országos Statisztikai Intézet (INS) elnöke. Tudor Andrei szerint a népszámlálással kapcsolatban felmerülő egyik leggyakoribb kérdés az, hogy kinek kell bejegyeznie a lakás adatait, a tulajdonosnak vagy az ott lakó bérlőnek? "Az ott lakó bérlőnek kell megadnia az adatlap kitöltésekor az ingatlan jellemzőit is" - mondta, hangsúlyozva ugyanakkor, hogy a népszámláláskor összegyűjtött adatokat nem továbbítják az adóhivatalnak, azokat kizárólag statisztikai célokra lehet felhasználni. "Senki nem vet ki adókat a népszámláláskor begyűjtött adatok alapján. A statisztikában az adatokat kizárólag statisztikai célokra használják fel. (...) A statisztikában nagyon szigorú szabályok vannak, ilyen tehát nem történik meg" - biztosított az INS elnöke. Hozzátette, hogy 2024-től kezdődően évente számon akarják tartani az ország rezidens lakosságát, települési szintre lebontva.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben