Az olajtársaságok biztosították a fogyasztóvédelem vezetőit, hogy nem drágulnak az üzemanyagok

Agerpres

Az olajtársaságok képviselői ismételten arról biztosították egy csütörtöki egyeztetésen az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét és vezérigazgatóját, hogy nem áll fenn a jelentős áremelkedés vagy az üzemanyagkészletek csökkenésének veszélye. Az ANPC közleménye szerint Horia Constantinescu és Paul Anghel a Rompetrol, az OMV Petrom, a MOL és Gazprom illetékeseivel tárgyalt az intézmény székházában. A megbeszélés résztvevői áttekintették a hazai töltőállomásokon az elmúlt időszakban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések eredményeit, és abban állapodtak meg, hogy rendszeresíteni fogják ezeket a találkozókat, mert így megelőzhető a 'szokatlan helyzetek kialakulása' a hazai üzemanyagpiacon.

A közlemény szerint az olajtársaságok képviselői ismételten arról biztosították az ANPC vezetőit, hogy - legalábbis belátható időn belül - nem áll fenn a jelentős áremelkedés vagy az üzemanyagkészletek csökkenésének veszélye, ezért megalapozatlan a fogyasztók aggodalma. Abban is megállapodtak a felek, hogy közös munkacsoportot hoznak létre a jó kereskedelmi gyakorlatok útmutatójának kidolgozására. A fogyasztóvédelem vezetői arra kérték az olajtársaságok képviselőit, hogy tájékoztassák a fogyasztókat a töltőállomásokon a forgalmazott üzemanyagok minőségéről és a biztonságos tárolásukra alkalmas eszközökről. Jelenleg valamennyi olajtársaság a fogyasztóvédelmi ellenőrzések során észlelt hiányosságok kiküszöbölésén dolgozik - olvasható a közleményben.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben