Bogdan Aurescu tárcavezető berendelte csütörtökön Valerij Kuzmin bukaresti orosz nagykövetet a külügyminisztériumba. A minisztérium közleménye szerint a diplomata berendelése az Ukrajna elleni orosz támadással kapcsolatos, amit a kelet-ukrajnai szakadár területek függetlenségének orosz elismerése előzött meg.
