Câciu az üzemanyag-drágulásról: A maximális büntetést szabjuk ki a szabálysértőkre

Agerpres

A hatóságok nem tűrik a piaci visszaéléseket, ezért a maximális büntetéseket fogják kiszabni a szabálysértőkre - írta csütörtökön a Facebook-oldalán az üzemanyagok drágulásáról a pénzügyminiszter. Bejegyzésében Adrian Câciu kifejezte felháborodását amiatt, hogy a nyersolaj világpiaci árának csökkenése ellenére szerdán a hazai töltőállomások egy része növelte az árait. Emlékeztetett arra, hogy az adóhatóság, a fogyasztóvédelem és Versenytanács csütörtökön átfogó ellenőrzésekbe kezdett az üzemanyagok piacán. Csütörtök reggel 7,43 lej és 9,59 lej között váltakozott az üzemanyagok ára a bukaresti töltőállomásokon. Szerdán az autósok megrohamozták a benzinkutakat, mert elterjedt a hír, hogy csütörtökre virradóra az üzemanyagok ára meg fogja haladni a 10 lejt. A közösségi oldalakon közzétett fotók szerint a gépkocsi-tulajdonosok egy része demizsonokkal, tartályokkal és hordókkal jelent meg a töltőállomásokon. Az energiaügyi miniszter szerda este több Facebook-bejegyzésben nyugalomra intette az autósokat, arra hivatkozva, hogy elegendő az üzemanyag-készlet, nincs ok drágulásra.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben