Cîţu: Hatszáz személyt újraalkalmaznak a szénbányászatban

Agerpres

Hatszáz személyt újraalkalmaznak a szénbányászatban, ami 300 MW-tal növeli Románia energiaforrásait - jelentette be szerdán Florin Cîţu. A szenátus elnöke a sajtónak elmondta, a kormányfő kedden hőenergia-termelő vállalatokkal egyeztetett a szénalapú termelés újraindításáról, mert az országnak alternatív energiaforrásokra van szüksége. Ehhez 600 személyt kell újraalkalmazni a szénbányászatban, és felmerült a szénimportálás lehetősége is. Florin Cîţu elmondta, nem tudni még, meddig húzódik el az orosz-ukrán konfliktus okozta energiaválság. Úgy vélekedett: be kellene indítani az aranykitermelést is Verespatakon. "Vannak ott Románia javára felhasználható altalajkincseink, meg kellene vizsgálnunk, hogy milyen feltételek mellett kezdhetnénk meg a kitermelésüket" - jelentette ki. 

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben