Nem volt szó a miniszterek tevékenységének kiértékeléséről a hétfői koalíciós ülésen - jelentette ki a PNL vezetőtestületének keddi ülése előtt Nicolae Ciucă kormányfő, hozzátéve, hogy a tárcavezetők értékelése és esetleges leváltása a miniszterelnök hatáskörébe tartozik.
Ciucă azt mondta, a koalíciós ülés előtt tárgyalt az azt alkotó pártok vezetőivel, és miután úgy értesült tőlük, hogy a miniszterek tevékenységének kiértékelése nem szerepel a témák között, folytatta a munkát a kormánynál, nem vett részt az ülésen. Utólag mind a Nemzeti Liberális Párt elnöke, Florin Cîţu, mind a Szociáldemokrata Pártot vezető Marcel Ciolacu aról biztosította, hogy nem tárgyaltak a miniszterek kiértékeléséről. "A tárcavezetők értékelése és esetleges leváltása a miniszterelnök hatáskörébe tartozik" - nyomatékosította.
Rámutatott, a kormány tagjai és minden illetékes szerv a válságkezelésen dolgozik. "Természetesen folyamatosan értékeljük saját tevékenységünket, javítunk rajta nap mint nap, hiszen senki sem tökéletes, de jelenleg nincs szükség kormányátalakításra" - szögezte le. Az energiaügyi és a belügyminiszter munkájával kapcsolatos elégedetlenségekre vonatkozó újságírói kérdésre válaszolva a kormányfő azt mondta, jómaga csak megköszönni tudja munkájukat, "azt, ahogy teljesítik kötelességüket".
