Fájdalmas a háború elől gyermekeikkel menekülő nők látványa a 21. században - írta kedden a nőnapi üzenetében Nicolae Ciucă miniszterelnök. A kormányfő szerint az idei március nyolcadikát beárnyékolja az ukrajnai nők helyzete, a rájuk leselkedő veszély és bizonytalanság. Fájdalmas látni, ahogy nők ezrei próbálják gyermekeiket biztonságba helyezni a háború elől a 21. században, amikor már senki nem hitte volna, hogy az emberiségnek ismét ilyen drámát kell átélnie - olvasható az üzenetben.
"Meg kell érteniük azoknak, akik elkezdték az agressziónak ezt a tombolását anélkül, hogy a humanitárius következményekre és a háború összes többi hosszú távú következményére gondoltak volna, hogy itt az ideje meghallani az anyjuk, a lányaik hangját, akik arra kérik őket, hogy hagyják abba a háborút, és adjanak esélyt az életnek és a békének" - írta a miniszterelnök.
