A legutóbbi tájékoztatás óta 1026 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában - 114-gyel kevesebbet, mint egy nappal korábban -, csaknem 13 ezer teszt eredményének feldolgozása nyomán; 123-an újrafertőződött betegek - közölte hétfőn az egészségügyi minisztérium. Az elmúlt 24 órában 3852 RT-PCR tesztet végeztek el (2507-et az esetmeghatározás és az orvosi protokoll alapján, 1345-ot kérésre), és 9753 antigéngyorsteszt eredményét dolgozták fel. Az új esetekkel 2.873.875-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma. Az igazolt új megbetegedések mellett 105 fertőzött személynek ismét pozitív lett a koronavírustesztje. Eddig 12.868.910 RT-PCR koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9.471.994 antigéngyorstesztet végeztek.
Intenzíven
2163 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, 66-tal többet, mint előző nap. Intenzív terápiás ellátásra 275 beteg szorul, közülük 233-an oltatlanok. A kórházban kezelt páciensek között 136 kiskorú van, közülük egyet ápolnak intenzív terápián.
Új esetek
Az elmúlt 24 órában Bukarestből (217), valamint Kolozs, Temes, Ilfov és Hunyad megyéből jelentették a legtöbb új koronavírusos megbetegedést.
A legkevesebb új megfertőződést Botoşani, Ialomiţa és Beszterce-Naszód megyében regisztrálták. Kovászna és Hargita megyében egyetlen esetet sem jegyeztek.
Az új megbetegedések megyék szerinti eloszlása a következő:
* Fehér - 17
* Arad - 14
* Argeş - 7
* Bákó - 10
* Bihar - 18
* Beszterce-Naszód - 3
* Botoşani - 2
* Brassó - 43
* Brăila - 32
* Buzău - 4
* Krassó-Szörény - 9
* Călăraşi - 5
* Kolozs - 118
* Konstanca - 28
* Kovászna - 0
* Dâmboviţa - 8
* Dolj - 4
* Galac - 32
* Giurgiu - 5
* Gorj - 4
* Hargita - 0
* Hunyad - 44
* Ialomiţa - 3
* Iaşi - 17
* Ilfov - 49
* Máramaros -31
* Mehedinţi - 13
* Maros - 23
* Neamţ - 7
* Olt - 12
* Prahova - 23
* Szatmár - 7
* Szilágy - 10
* Szeben - 25
* Suceava - 14
* Teleorman - 22
* Temes - 72
* Tulcea - 4
* Vaslui - 16
* Vâlcea - 11
* Vrancea -1
* Bukarest - 217.
Halálesetek
Az elmúlt 24 órában 3 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés. A tárca tájékoztatása szerint egy fertőzött férfi és két nő halt meg. Az elhunytak közül egy személy 70 és 79 év közötti volt, két áldozatnak az életkora pedig meghaladta a 80 évet. Mindannyian más betegségekben is szenvedtek, ketten oltatlanok voltak. A beoltott áldozat 80 éven feletti volt. Ezzel 65.210-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma Romániában.
