A legutóbbi tájékoztatás óta 1429 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában - 745-tel kevesebbet, mint egy nappal korábban -, több mint 15.800 teszt eredményének feldolgozása nyomán; 147-en újrafertőződött betegek - közölte vasárnap az egészségügyi minisztérium. Az elmúlt 24 órában 6156 RT-PCR tesztet végeztek el (2981-et az esetmeghatározás és az orvosi protokoll alapján, 3175-öt kérésre), és 9703 antigén gyorsteszt eredményét dolgozták fel. Az új esetekkel 2.860.094-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma. Az igazolt új megbetegedések mellett 138 fertőzött személynek ismét pozitív lett a koronavírustesztje. Eddig 12.813.098 RT-PCR koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9.351.775 antigén gyorstesztet végeztek.
Intenzíven
2537 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, 144-gyel többet, mint előző nap - jelentette vasárnap az egészségügyi minisztérium. Intenzív terápiás ellátásra 385 beteg szorul, közülük 335-en oltatlanok. A kórházban kezelt páciensek között 158 kiskorú van, egyiküket sem ápolják az intenzív osztályon.
Új esetek
Az elmúlt 24 órában Bukarestből (417), valamint Temes és Ilfov megyéből jelentették a legtöbb új koronavírusos megbetegedést - közölte vasárnap az egészségügyi minisztérium. A legkevesebb új megfertőződést Hargita, Tulcea és Hunyad megyében regisztrálták.
Az új megbetegedések megyék szerinti eloszlása a következő:
* Fehér - 30
* Arad - 26
* Argeş - 18
* Bákó - 12
* Bihar - 17
* Beszterce-Naszód - 5
* Botoşani - 4
* Brassó - 30
* Brăila - 7
* Buzău - 10
* Krassó-Szörény - 9
* Călăraşi - 12
* Kolozs - 87
* Konstanca - 24
* Kovászna - 0
* Dâmboviţa - 25
* Dolj - 30
* Galac - 26
* Giurgiu - 13
* Gorj - 3
* Hargita - 2
* Hunyad - 1
* Ialomiţa - 14
* Iaşi - 54
* Ilfov - 94
* Máramaros - 0
* Mehedinţi - 7
* Maros - 28
* Neamţ - 10
* Olt - 13
* Prahova - 46
* Szatmár - 16
* Szilágy - 7
* Szeben - 26
* Suceava - 17
* Teleorman - 24
* Temes - 132
* Tulcea - 2
* Vaslui - 18
* Vâlcea - 16
* Vrancea - 16
* Bukarest - 417
* külföld - 1
* egyetlen megyéhez sem hozzárendelt esetek száma - 80.
Halálesetek
Az elmúlt 24 órában 11 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés - közölte vasárnap az egészségügyi minisztérium. A tárca tájékoztatása szerint kilenc fertőzött férfi és két nő halt meg. Az elhunytak közül egy személy 50 és 59 év közötti volt, egy a 60 és 69 év közötti korosztályhoz tartozott, öten 70 és 79 év közöttiek voltak, négy áldozatnak az életkora pedig meghaladta a 80 évet. Mindannyian más betegségekben is szenvedtek, tízen oltatlanok voltak. A beoltott áldozat 70 és 79 év közötti volt. Ezzel 65.090-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma Romániában.
