Egészségügyi minisztérium: 1626 koronavírusos megbetegedést jelentettek

Agerpres

A legutóbbi tájékoztatás óta 1626 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában - 1117-tel kevesebbet, mint egy nappal korábban -, több mint 18 ezer teszt eredményének feldolgozása nyomán - közölte vasárnap az egészségügyi minisztérium. Közülük 180-an újrafertőződött betegek. Az elmúlt 24 órában 7791 RT-PCR tesztet végeztek el (3283-at az esetmeghatározás és az orvosi protokoll alapján, 4508-at kérésre), és 10.417 antigén gyorsteszt eredményét dolgozták fel. Az új koronavírus okozta járvány kezdete óta 2.791.994 fertőzési esetet regisztráltak Románia területén. Az igazolt új esetek mellett 172 fertőzött személynek ismét pozitív lett a koronavírustesztje. A járvány kezdete óta 12.600.333 PCR-tesztet és 8.944.496 antigén gyorstesztet végeztek.

Új esetek

Az elmúlt 24 órában Bukarestből (466), valamint Kolozs, Giurgiu, Temes és Ilfov megyéből jelentették a legtöbb új koronavírusos megbetegedést - közölte vasárnap az egészségügyi minisztérium. A legkevesebb új megfertőződést Gorj és Hargita megyében jegyezték. Az új megbetegedések megyék szerinti eloszlása a következő:

* Fehér - 34
* Arad - 27
* Argeş - 22
* Bákó - 19
* Bihar - 38
* Beszterce-Naszód - 11
* Botoşani - 11
* Brassó - 57
* Brăila - 19
* Buzău - 13
* Krassó-Szörény - 24
* Călăraşi - 19
* Kolozs - 282
* Konstanca - 44
* Kovászna - 2
* Dâmboviţa - 20
* Dolj - 48
* Galac - 44
* Giurgiu - 132
* Gorj - 3
* Hargita - 3
* Hunyad - 67
* Ialomiţa - 18
* Iaşi - 65
* Ilfov - 118
* Máramaros - 16
* Mehedinţi - 13
* Maros - 77
* Neamţ - 9
* Olt - 51
* Prahova - 59
* Szatmár - 18
* Szilágy - 12
* Szeben - 42
* Suceava - 12
* Teleorman - 8
* Temes - 128
* Tulcea - 4
* Vaslui - 29
* Vâlcea - 28
* Vrancea - 18
* Bukarest - 466
* külföld - 10
* egyik megyéhez sem hozzárendelt esetek - 514.

Intenzíven

3716 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, 115-tel kevesebbet, mint előző nap. Intenzív terápiás ellátásra 580 beteg szorul, közülük 520-an oltatlanok. A kórházban kezelt páciensek között 230 kiskorú van, és közülük kettőt ápolnak az intenzív osztályon.

Halálesetek

Az elmúlt 24 órában 26 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés - közölte vasárnap az egészségügyi minisztérium. Ebből 5 haláleset korábban következett be. A tárca tájékoztatása szerint 13 fertőzött férfi és 13 nő halt meg. Az elhunytak közül két személy 40 és 49 év közötti volt, hét a 60 és 69 év közötti korosztályhoz tartozott, öten 70 és 79 év közöttiek voltak, 12 áldozatnak az életkora pedig meghaladta a 80 évet. Egy kivételével valamennyien más betegségekben is szenvedtek, 22-en oltatlanok voltak. A négy beoltott áldozat 60 és 95 év közötti volt. Ezzel 64.361-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma Romániában.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben