Egészségügyi minisztérium: 1984 koronavírusos megbetegedést jelentettek

Agerpres

A legutóbbi tájékoztatás óta 1984 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában - 336-tal kevesebbet, mint egy nappal korábban -, csaknem 27 ezer teszt eredményének feldolgozása nyomán; 211-en újrafertőződött betegek - közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium. Az elmúlt 24 órában 8495 RT-PCR tesztet végeztek el (4909-et az esetmeghatározás és az orvosi protokoll alapján, 3586-ot kérésre), és 18.512 antigén gyorsteszt eredményét dolgozták fel. Az új esetekkel 2.868.777-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma. Az igazolt új megbetegedések mellett 194 fertőzött személynek ismét pozitív lett a koronavírustesztje. Eddig 12.846.776 RT-PCR koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9.423.398 antigén gyorstesztet végeztek.

2153 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, 137-tel kevesebbet, mint előző nap - jelentette csütörtökön az egészségügyi minisztérium. Intenzív terápiás ellátásra 280 beteg szorul, közülük 238-an oltatlanok. A kórházban kezelt páciensek között 117 kiskorú van, közülük kettőt ápolnak intenzív terápián.

Új esetek

Az elmúlt 24 órában Bukarestből (595), valamint Kolozs, Temes és Ilfov megyéből jelentették a legtöbb új koronavírusos megbetegedést - közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium. A legkevesebb új megfertőződést Tulcea, Hargita és Buzău megyében regisztrálták.

Az új megbetegedések megyék szerinti eloszlása a következő:

* Fehér - 8
* Arad - 43
* Argeş - 22
* Bákó - 12
* Bihar - 36
* Beszterce-Naszód - 14
* Botoşani - 8
* Brassó - 62
* Brăila - 8
* Buzău - 4
* Krassó-Szörény - 24
* Călăraşi - 14
* Kolozs - 179
* Konstanca - 53
* Kovászna - 18
* Dâmboviţa - 20
* Dolj - 80
* Galac - 32
* Giurgiu - 16
* Gorj - 6
* Hargita - 3
* Hunyad - 11
* Ialomiţa - 8
* Iaşi - 105
* Ilfov - 115
* Máramaros - 21
* Mehedinţi - 11
* Maros - 38
* Neamţ - 7
* Olt - 7
* Prahova - 63
* Szatmár - 17
* Szilágy - 13
* Szeben - 37
* Suceava - 13
* Teleorman - 52
* Temes - 139
* Tulcea - 1
* Vaslui - 15
* Vâlcea - 21
* Vrancea - 24
* Bukarest - 595
* külföld - 2.

Halálesetek

Az elmúlt 24 órában 23 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés, ezek közül egy korábban következett be - közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium. A tárca tájékoztatása szerint 15 fertőzött férfi és 8 nő halt meg. Az elhunytak közül egy személy 30 és 39 év közötti, egy 50 és 59 év közötti, egy 60 és 69 év közötti volt, 11 személy a 70 és 79 év közötti korosztályhoz tartozott, 9 áldozatnak az életkora pedig meghaladta a 80 évet. Mindannyian más betegségekben is szenvedtek, tizenhatan oltatlanok voltak. A hét beoltott áldozat közül egy 60 és 69 év közötti, három 70 és 79 év közötti volt, háromnak az életkora pedig meghaladta a 80 évet. Ezzel 65.170-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma Romániában.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben