A legutóbbi tájékoztatás óta 2087 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában - 461-gyel többet, mint egy nappal korábban -, több mint 18 ezer teszt eredményének feldolgozása nyomán; 217-en újrafertőződött betegek - közölte hétfőn az egészségügyi minisztérium. Az elmúlt 24 órában 6145 RT-PCR tesztet végeztek el (3532-t az esetmeghatározás és az orvosi protokoll alapján, 2613-at kérésre), és 12.020 antigén gyorsteszt eredményét dolgozták fel. Az új esetekkel 2.794.081-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma. Az igazolt új megbetegedések mellett 182 fertőzött személynek ismét pozitív lett a koronavírustesztje. Eddig 12.606.478 RT-PCR koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 8.956.516 antigén gyorstesztet végeztek.
3839 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, 123-mal többet, mint előző nap - jelentette hétfőn az egészségügyi minisztérium. Intenzív terápiás ellátásra 551 beteg szorul, közülük 489-en oltatlanok. A kórházban kezelt páciensek között 254 kiskorú van, és közülük kettőt ápolnak az intenzív osztályon.
Új esetek
Az elmúlt 24 órában Bukarestből (852), valamint Kolozs, Ilfov, Temes és Konstanca megyéből jelentették a legtöbb új koronavírusos megbetegedést - közölte hétfőn az egészségügyi minisztérium. A legkevesebb új megfertőződést Vrancea, Tulcea, Beszterce-Naszód és Szilágy megyében jegyezték. Hargita megyében egy új eset sem volt.
Az új megbetegedések megyék szerinti eloszlása a következő:
* Fehér - 35
* Arad - 37
* Argeş - 18
* Bákó - 30
* Bihar - 36
* Beszterce-Naszód - 5
* Botoşani - 13
* Brassó - 29
* Brăila - 17
* Buzău - 12
* Krassó-Szörény - 17
* Călăraşi - 9
* Kolozs - 150
* Konstanca - 93
* Kovászna - 23
* Dâmboviţa - 22
* Dolj - 45
* Galac - 29
* Giurgiu - 87
* Gorj - 10
* Hargita - 0
* Hunyad - 40
* Ialomiţa - 15
* Iaşi - 60
* Ilfov - 106
* Máramaros - 42
* Mehedinţi - 14
* Maros - 47
* Neamţ - 10
* Olt - 21
* Prahova - 61
* Szatmár - 7
* Szilágy - 7
* Szeben - 33
* Suceava - 8
* Teleorman - 37
* Temes - 95
* Tulcea - 4
* Vaslui - 29
* Vâlcea - 19
* Vrancea - 2
* Bukarest - 852
* külföld - 5.
Halálesetek
Az elmúlt 24 órában 20 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés - közölte hétfőn az egészségügyi minisztérium. Ebből egy haláleset korábban következett be. A tárca tájékoztatása szerint 10 fertőzött férfi és 10 nő halt meg. Az elhunytak közül két személy 50 és 59 év közötti volt, három a 60 és 69 év közötti korosztályhoz tartozott, hatan 70 és 79 év közöttiek voltak, kilenc áldozatnak az életkora pedig meghaladta a 80 évet. Valamennyien más betegségekben is szenvedtek, 15-en oltatlanok voltak. Az öt beoltott áldozat 50 éven felüli volt. Ezzel 64.381-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma Romániában.
