Egészségügyi minisztérium: 2241 koronavírusos megbetegedést jelentettek

Agerpres

A legutóbbi tájékoztatás óta 2241 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában - 927-tel kevesebbet, mint egy nappal korábban -, több mint 18 ezer teszt eredményének feldolgozása nyomán; 253-an újrafertőződött betegek - közölte vasárnap az egészségügyi minisztérium. Az elmúlt 24 órában 7754 RT-PCR tesztet végeztek el (3655-öt az esetmeghatározás és az orvosi protokoll alapján, 4099-et kérésre), és 10.351 antigéngyorsteszt eredményét dolgozták fel. Az új esetekkel 2.816.039-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma. Az igazolt új megbetegedések mellett 131 fertőzött személynek ismét pozitív lett a koronavírustesztje. Eddig 12.675.880 RT-PCR koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9.083.199 antigéngyorstesztet végeztek. 

Új esetek

Az elmúlt 24 órában Bukarestből (714), valamint Kolozs és Temes megyéből jelentették a legtöbb új koronavírusos megbetegedést. A legkevesebb új megfertőződést Tulcea, Hunyad, Călăraşi, Hargita és Gorj megyében regisztrálták.

Az új megbetegedések megyék szerinti eloszlása a következő:


* Fehér - 69
* Arad - 50
* Argeş - 12
* Bákó - 29
* Bihar - 37
* Beszterce-Naszód - 13
* Botoşani - 12
* Brassó - 70
* Brăila - 8
* Buzău - 10
* Krassó-Szörény - 26
* Călăraşi - 3
* Kolozs - 196
* Konstanca - 58
* Kovászna - 11
* Dâmboviţa - 17
* Dolj - 43
* Galac - 65
* Giurgiu - 20
* Gorj - 5
* Hargita - 4
* Hunyad - 1
* Ialomiţa - 25
* Iaşi - 77
* Ilfov - 89
* Máramaros - 36
* Mehedinţi - 8
* Maros - 40
* Neamţ - 10
* Olt - 23
* Prahova - 70
* Szatmár - 15
* Szilágy - 8
* Szeben - 45
* Suceava - 19
* Teleorman - 12
* Temes - 190
* Tulcea - 1
* Vaslui - 24
* Vâlcea - 15
* Vrancea - 12
* Bukarest - 714
* külföld - 8.

Intenzíven

2957 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, 54-gyel többet, mint előző nap. Intenzív terápiás ellátásra 464 beteg szorul, közülük 417-en oltatlanok. A kórházban kezelt páciensek között 195 kiskorú van, és közülük kettőt ápolnak az intenzív osztályon.

Halálesetek

Vasárnap 16 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés. Ebből 4 haláleset korábban következett be. A tárca tájékoztatása szerint 10 fertőzött férfi és 6 nő halt meg. Az elhunytak közül két személy 50 és 59 év közötti volt, négyen a 60 és 69 év közötti korosztályhoz tartoztak, öten 70 és 79 év közöttiek voltak, öt áldozatnak az életkora pedig meghaladta a 80 évet. Mindannyian más betegségekben is szenvedtek, 14-en oltatlanok voltak. A két beoltott áldozat életkora 60 és 89 év között volt. Ezzel 64.685-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma Romániában.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben