Egészségügyi minisztérium: 3565 koronavírusos megbetegedést jelentettek

Agerpres

A legutóbbi tájékoztatás óta 3565 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában - 611-gyel kevesebbet, mint egy nappal korábban -, csaknem 36 ezer teszt eredményének feldolgozása nyomán; 407-en újrafertőződött betegek - közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium. Az elmúlt 24 órában 13.188 RT-PCR tesztet végeztek el (7195-öt az esetmeghatározás és az orvosi protokoll alapján, 5993-at kérésre), és 22.719 antigén gyorsteszt eredményét dolgozták fel. Az új esetekkel 2.784.651-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma. Eddig 12.571.478 RT-PCR koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 8.895.218 antigén gyorstesztet végeztek. Az igazolt új esetek mellett 410 fertőzött személynek ismét pozitív lett a koronavírustesztje.

Intenzíven

4068 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, 272-vel kevesebbet, mint előző nap - jelentette csütörtökön az egészségügyi minisztérium. Intenzív terápiás ellátásra 630 beteg szorul, hárommal kevesebb, mint egy nappal korábban. Közülük 566-an oltatlanok. A kórházban kezelt páciensek között 229 kiskorú van, és közülük négyet ápolnak az intenzív osztályon, kettővel kevesebbet, mint egy nappal korábban.

Új esetek

Az elmúlt 24 órában Bukarestből (975), valamint Temes, Kolozs, Hunyad, Brassó, Iaşi, Konstanca, Dolj és Szeben megyéből jelentették a legtöbb új koronavírusos megbetegedést. A legkevesebb új megfertőződést Tulcea, Hargita és Călăraşi megyében jegyezték. Jelenleg a fővárosban a legmagasabb a fertőzöttségi ráta, 12,77 ezrelék. A fővároson kívül a legnagyobb fertőzöttségi arányt Ilfov (8,63) és Kolozs (8,4) megyében jegyzik.

Az új megbetegedések megyék szerinti eloszlása a következő:

* Fehér - 66

* Arad - 88

* Argeş - 45

* Bákó - 50

* Bihar - 92

* Beszterce-Naszód - 23

* Botoşani - 36

* Brassó - 130

* Brăila - 31

* Buzău - 33

* Krassó-Szörény - 50

* Călăraşi - 14

* Kolozs - 218

* Konstanca - 114

* Kovászna - 20

* Dâmboviţa - 43

* Dolj - 110

* Galac - 65

* Giurgiu - 35

* Gorj - 20

* Hargita - 12

* Hunyad - 132

* Ialomiţa - 31

* Iaşi - 116

* Ilfov - 85

* Máramaros - 36

* Mehedinţi - 31

* Maros - 62

* Neamţ - 27

* Olt - 46

* Prahova - 97

* Szatmár - 23

* Szilágy - 21

* Szeben - 105

* Suceava - 19

* Teleorman - 41

* Temes - 256

* Tulcea - 11

* Vaslui - 46

* Vâlcea - 49

* Vrancea - 27

* Bukarest - 975

* külföld - 23.

Halálesetek

Az elmúlt 24 órában 70 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés - közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium. Ebből tíz haláleset korábban következett be. A tárca tájékoztatása szerint 37 fertőzött férfi és 33 nő halt meg. Az elhunytak közül egy személy 30 és 39 év közötti, három a 40 és 49 év közötti, négy az 50 és 59 év közötti korosztályhoz tartozott, 16 áldozat 60 és 69 év közötti volt, 16-an 70 és 79 év közöttiek voltak, 30 személynek az életkora pedig meghaladta a 80 évet. Valamennyien más betegségekben is szenvedtek, 58-an oltatlanok voltak. A 12 beoltott áldozat 35 és 90 év közötti volt. Ezzel 64.226-ra emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma Romániában.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben