A legutóbbi tájékoztatás óta 5140 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, közel 43 ezer teszt eredményének feldolgozása nyomán; 623-an újrafertőződött betegek - közölte kedden az egészségügyi minisztérium. Az elmúlt 24 órában 14.120 RT-PCR tesztet végeztek el (8335-öt az esetmeghatározás és az orvosi protokoll alapján, 5785-öt kérésre), és 28.819 antigén gyorsteszt eredményét dolgozták fel. Az új esetekkel 2.823.415-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma. Az igazolt új megbetegedések mellett 391 fertőzött személynek ismét pozitív lett a koronavírustesztje. Eddig 12.695.680 RT-PCR koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9.124.370 antigén gyorstesztet végeztek.
2858 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, 184-gyel kevesebbet, mint előző nap - jelentette kedden az egészségügyi minisztérium. Intenzív terápiás ellátásra 443 beteg szorul, közülük 395-en oltatlanok. A kórházban kezelt páciensek között 204 kiskorú van, és közülük kettőt ápolnak az intenzív osztályon.
Új esetek
Az elmúlt 24 órában Bukarestből (1262), valamint Kolozs, Temes, Ilfov és Brassó megyéből jelentették a legtöbb új koronavírusos megbetegedést - közölte kedden az egészségügyi minisztérium. A legkevesebb új megfertőződést Tulcea, Hargita, Szatmár és Kovászna megyében regisztrálták.
Az új megbetegedések megyék szerinti eloszlása a következő:
* Fehér - 23
* Arad - 128
* Argeş - 44
* Bákó - 60
* Bihar - 78
* Beszterce-Naszód - 31
* Botoşani - 16
* Brassó - 215
* Brăila - 42
* Buzău - 69
* Krassó-Szörény - 73
* Călăraşi - 38
* Kolozs - 463
* Konstanca - 124
* Kovászna - 11
* Dâmboviţa - 49
* Dolj - 100
* Galac - 72
* Giurgiu - 20
* Gorj - 13
* Hargita - 6
* Hunyad - 29
* Ialomiţa - 18
* Iaşi - 181
* Ilfov - 248
* Máramaros - 57
* Mehedinţi - 29
* Maros - 128
* Neamţ - 26
* Olt - 44
* Prahova - 120
* Szatmár - 7
* Szilágy - 17
* Szeben - 62
* Suceava - 36
* Teleorman - 52
* Temes - 436
* Tulcea - 4
* Vaslui - 50
* Vâlcea - 46
* Vrancea - 20
* Bukarest - 1262
* külföld - 7
* egyetlen megyéhez sem hozzárendelt esetek - 586.
Halálesetek
Az elmúlt 24 órában 52 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés - közölte kedden az egészségügyi minisztérium. Kilenc haláleset korábban következett be. A tárca tájékoztatása szerint 29 fertőzött férfi és 23 nő halt meg. Az elhunytak közül egy személy 40 és 49 év közötti, négy 50 és 59 év közötti volt, hét a 60 és 69 év közötti korosztályhoz tartozott, tizennyolcan 70 és 79 év közöttiek voltak, huszonkét áldozatnak az életkora pedig meghaladta a 80 évet. Valamennyien más betegségekben is szenvedtek, 50-en oltatlanok voltak. A két beoltott áldozat 66 és 85 év közötti volt. Ezzel 64.749-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma Romániában.
