GCS: 5461 koronavírusos megbetegedést jelentettek az elmúlt 24 órában

Agerpres

 

A legutóbbi tájékoztatás óta 5461 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában - 2273-mal többet, mint egy nappal korábban -, több mint 51 ezer teszt eredményének feldolgozása nyomán; 694-en újrafertőződött betegek - közölte kedden a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). Az elmúlt 24 órában 16.334 RT-PCR tesztet végeztek el (9008-at az esetmeghatározás és az orvosi protokoll alapján, 7326-ot kérésre), és 34.627 antigén gyorsteszt eredményét dolgozták fel. Az új esetekkel 2.776.910-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma. Közülük 115.251-en újrafertőződtek, nekik az első megfertőződéstől számított 180. nap után lett ismét pozitív a tesztjük. 2.606.660 személyt gyógyultnak nyilvánítottak. Eddig 12.543.336 RT-PCR koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 8.849.042 antigén gyorstesztet végeztek. Az igazolt új esetek mellett 282 fertőzött személynek ismét pozitív lett a koronavírustesztje.

4700 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, 353-mal kevesebbet, mint előző nap - jelentette kedden a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). Intenzív terápiás ellátásra 695 beteg szorul, 55-tel kevesebb, mint egy nappal korábban, közülük 621-en oltatlanok. A kórházban kezelt páciensek között 291 kiskorú van, és közülük hetet ápolnak az intenzív osztályon. Románia területén 68.690 igazoltan koronavírus-fertőzött személy van otthoni, 5597 intézményi elkülönítésben. Ugyanakkor 41.460 személy van házi, 47 pedig intézményes karanténban. Az elmúlt 24 órában 1468 hívás érkezett a 112-es egységes segélyhívószámra a koronavírussal kapcsolatban és 189 a lakosság tájékoztatását szolgáló 0800 800 358-as zöldszámra.

Fertőzöttség aránya

Továbbra is az Ilfov megyei Otopeni-en a legnagyobb az ezer lakosra számított új koronavírusos megbetegedések elmúlt két hétben jegyzett száma - 17,33 -, de csökkent az előző nap regisztrálthoz képest - tájékoztatott kedden a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). Magas a fertőzöttségi ráta Bukarestben (13,99), Kolozsváron (12,56), az Ilfov megyei Bragadiruban (12,07), az Ilfov megyei Voluntari-on (11,44) és Nagyszebenben (11,31) is. Összesen 148 városban haladja meg a 3 ezreléket a fertőzöttségi mutató. A községek közül továbbra is a Kolozs megyei Kolozsborsán a legmagasabb a mutató, 25,8 ezrelékes. 

Nagy a fertőzöttségi ráta a következő községekben is:

* Poarta Albă (Konstanca) - 18,92

* Poienarii de Argeş (Argeş) - 15,15

* Beuca (Teleorman) - 14,8

* Corbeanca (Ilfov) - 14,21

* Racoviţa (Brăila) - 13,68

Összesen 745 községben éri el vagy haladja meg a fertőzöttségi ráta a 3 ezreléket.

Új esetek

Az elmúlt 24 órában Bukarestből (1464), valamint Temes, Ilfov és Brassó megyéből jelentették a legtöbb új koronavírusos megbetegedést - közölte kedden a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). A legkevesebb új megfertőződést Kovászna, Tulcea és Szatmár megyében jegyezték.

Jelenleg a fővárosban a legmagasabb a fertőzöttségi ráta, 13,99 ezrelék. A fővároson kívül a legnagyobb fertőzöttségi arányt Ilfov (9,42) és Kolozs (9,15) megyében jegyzik. Tizenegy megye zöld, nyolc megye pedig sárga zónás.

Az új megbetegedések megyék szerinti eloszlása a következő:

* Fehér - 59

* Arad - 110

* Argeş - 79

* Bákó - 55

* Bihar - 106

* Beszterce-Naszód - 48

* Botoşani - 36

* Brassó - 207

* Brăila - 56

* Buzău - 78

* Krassó-Szörény - 52

* Călăraşi - 32

* Kolozs - 181

* Konstanca - 188

* Kovászna - 10

* Dâmboviţa - 69

* Dolj - 164

* Galac - 95

* Giurgiu - 28

* Gorj - 34

* Hargita - 22

* Hunyad - 62

* Ialomiţa - 36

* Iaşi - 177

* Ilfov - 317

* Máramaros - 49

* Mehedinţi - 46

* Maros - 41

* Neamţ - 28

* Olt - 59

* Prahova - 192

* Szatmár - 14

* Szilágy - 20

* Szeben - 171

* Suceava - 39

* Teleorman - 72

* Temes - 368

* Tulcea - 11

* Vaslui - 53

* Vâlcea - 58

* Vrancea - 24

* Bukarest - 1464

* külföld - 7

* egyetlen megyéhez sem hozzárendelt esetek száma - 444

Halálesetek

Az elmúlt 24 órában 101 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés - közölte kedden a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). Ebből négy haláleset korábban következett be. A GCS szerint 57 fertőzött férfi és 44 nő halt meg, akiket Fehér, Arad, Argeş, Bákó, Bihar, Brăila, Brassó, Călăraşi, Krassó-Szörény, Konstanca, Dolj, Galac, Giurgiu, Ialomiţa, Iaşi, Ilfov, Máramaros, Maros, Olt, Prahova, Szilágy, Szeben, Teleorman, Temes, Vaslui, Vrancea megyében, illetve Bukarestben kezeltek kórházban. Az elhunytak közül két személy a 40 és 49 év közötti, három az 50 és 59 év közötti korosztályhoz tartozott, 21 áldozat 60 és 69 év közötti volt, 28-an 70 és 79 év közöttiek voltak, 47-nek az életkora pedig meghaladta a 80 évet. Kettő kivételével valamennyien más betegségekben is szenvedtek, 86-an oltatlanok voltak. A 15 beoltott áldozat 50 és 59 év közötti, illetve 80 éven felüli volt, valamennyiüknek volt társbetegsége. Ezzel 64.094-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma Romániában.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben