Iohannis: Az önök munkája minden eddiginél nagyobb hatással van az emberek életére és biztonságára

Agerpres

Az ukrajnai háború kitörése óta egy újabb feladatot is el kell látniuk a rendőröknek, éspedig az országba érkező menekültek biztonságának védelmét - üzente Klaus Iohannis államfő pénteken, a Román Rendőrség ünnepe alkalmából.

A Ion Oprişor elnöki tanácsos által tolmácsolt üzenet kitér arra, hogy a koronavírus-járvány nehéz két éve után most újabb kihívással kell szembenéznie térségünknek, az Orosz Föderáció által Ukrajna ellen indított háborúval. Így most a romániai rendőrökre hárul a háború elől Romániába menekülő emberek biztonságának garantálása is. 'Most talán minden eddiginél nagyobb hatással van az önök munkája a román állampolgárok életére, egészségére és biztonságára' - írta Iohannis.

Az államfő 'zéró toleranciát' kért a rendőröktől a bűnözéssel szemben, és hangsúlyozta, hogy az állampolgároknak egyre nagyobbak az elvárásaik azzal kapcsolatban, ahogyan a rendőrség ellátja szolgálatát.

'Az egyenes jellem, a hatékonyabbá és jobbá válás ambíciója, a törvény és az állampolgári jogok iránti elkötelezettség - ezek kell hogy legyenek az önök meghatározó tulajdonságai. Ugyanakkor soha nem szabad elnézőnek lenni azokkal szemben, akik megszegik a törvényt és veszélyeztetik embertársaikat. A bűnözéssel szembeni zéró toleranciára épül egy olyan társadalom, amelynek tagjai védettnek érzik magukat' - üzente az államfő a rendőröknek.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben