A kormánykoalíció stabil, nincsenek konfliktusok - jelentette ki szerdán Kelemen Hunor kormányfőhelyettes, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség elnöke. Kelemen Hunor a Digi24-nek adott interjúban azt mondta, a Nemzeti Liberális Párton belüli elnökváltás a párt belső ügye, amelyet nem óhajt kommentálni. Azt azonban meg kell állapítania, hogy Romániában mindig feszültséget és konfliktusokat szül, ha a kormánypárt elnöke és a miniszterelnök nem ugyanaz a személy - vélekedett Kelemen.
"A koalíció jól fog működni, a koalíció stabil, a koalícióban nincsenek konfliktusok" - hangsúlyozta, hozzátéve ugyanakkor, természetes, hogy vannak viták, hisz három különböző politikai programmal rendelkező alakulatról van szó, de konfliktusok nincsenek. Florin Cîţu volt PNL-elnökről azt mondta, tevékenysége nem nevezhető ellenzékinek a koalíción belül, de 'kicsit más hang volt', aki pénzügyi szakértőként sok döntést másként látott, mint azok, akik nem mozognak otthonosan a pénzügyekben.
"Ha a Nemzeti Liberális Párton belül vannak gondok, azokat a párton belül kell megoldani" - szögezte le Kelemen Hunor. Emlékeztetett ugyanakkor, hogy a koalícióra vonatkozó megállapodás 2024-ig érvényes, és senki nem indítványozta, hogy tárgyalják újra a kabinet rotációs alapon történő vezetését. Az RMDSZ elnöke azt is megjegyezte, a jelenlegi európai helyzetben Romániának stabil kormánykoalícióra és stabil többségre van szüksége.
