Kizárták a PSD alsóházi frakciójából Dumitru Coarnă képviselőt

Agerpres

Kizárták a Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselőházi frakciójából Dumitru Coarnă képviselőt, aki a múlt héten Diana Şoşoacă szenátorral, illetve Mihai Lasca és Francisc Tobă volt AUR-os honatyákkal együtt látogatást tett Oroszország bukaresti nagykövetségén. A hírt Alfred Simonis, a PSD képviselőházi frakcióvezetője jelentette be hétfőn.

"Tájékoztatom a képviselőházat, hogy Dumitru Coarnă képviselő úr mától nem tagja a PSD alsóházi frakciójának, a továbbiakban független törvényhozóként fog tevékenykedni" - mondta Simonis. Coarnă kizárását a PSD Călăraşi megyei szervezete indítványozta, amelyhez a képviselő tartozott. A PSD országos állandó bizottsága jóváhagyta az indítványt. Marcel Ciolacu, a párt elnöke úgy nyilatkozott a párt központi székházában, hogy Coarnă 'átlépett egy tiltóvonalat', amikor párbeszédet indítványozott egy szuverén államot megtámadó ország képviseletével. "Semmi keresnivalója nem volt egy PSD-tagnak az orosz nagykövetségen" - fogalmazott Ciolacu. Hozzátette, személyesen nem beszélt a kizárt képviselővel, de nem lát elfogadható érvet arra, hogy a jelenlegi körülmények között valaki Oroszország külképviseletére látogasson.

Coarnă kizáárásának előzménye, hogy Diana Şoşoacă Iovanovici volt AUR-os független szenátor csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette: szerdán három másik kollégájával, Dumitru Coarnă szociáldemokrata képviselővel, illetve Mihai Lasca és Francisc Tobă volt AUR-os honatyákkal együtt találkozott Valerij Kuzmin bukaresti orosz nagykövettel. A meghallgatáson az ország "semlegességéről" biztosították a nagykövetet, abban az értelemben, hogy "Románia nem vesz részt a két hadviselő állam, az Orosz Föderáció és Ukrajna közötti háborúban". Şoşoacă szerint azt is javasolták, hogy "a háborús felek Romániában mint semleges területen folytassanak béketárgyalásokat".

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben