Korkedvezménnyel mehetnek nyugdíjba az energiatermelésben 2001. április elseje előtt alkalmazott személyek

Agerpres

Kihirdette szerdán az államfő azt a törvénymódosítást, amelynek értelmében korkedvezménnyel mehetnek nyugdíjba az áramtermelésben és a szénalapú hőerőművekben 2001. április elseje előtt alkalmazott személyek. A jogszabály a 2010­/263-as számú nyugdíjtörvény 30. paragrafusát egészíti ki. A korkedvezményben kérésükre azok az alkalmazottak is részesülhetnek, akik a törvény hatályba lépése előtt vonultak nyugdíjba. Ők a kérésük benyújtását követő hónaptól újraszámolt nyugdíjat kapnak.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben