Környezetvédelmi minisztérium: Romániát nem érinti környezetkárosodás a csernobili erdőtüzek miatt

Agerpres

A román és az európai hatóságok nyomon követik a csernobili erdőtüzek hatásait, és a légmozgás irányából arra következtetésre jutottak, hogy Románia területét nem érinti környezetkárosodás - tájékoztatott vasárnap este Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.

Közölték azt is, hogy az Európai Bizottság Közös Kutatóközpontjának (JRC) adatai szerint a radioaktivitás szintje Európában sehol nem haladja meg a normális határértéket.

A minisztérium a bejegyzésben arról biztosította a közvéleményt, hogy a környezetvédelmi felügyelőség folyamatosan monitorozza a helyzetet, és tájékoztatni fog a fejleményekről. 

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben