A pénteki kormányülés elején Nicolae Ciucă miniszterelnök köszönetet mondott a rendőröknek azért, ahogyan a szolgálatukat végzik.
A kormányfő emlékeztetett arra, hogy március 25-e a rendőrség napja, és pénteken tartják az intézmény romániai megalapításának a kétszázadik évfordulóját. „Meg akarom köszönni nekik azt, ahogyan az állampolgárok szolgálatában állnak” – jelentette ki Ciucă.
