Növelni készül a kormány az útdíjfizetés elmulasztásáért kiszabható bírságot
Törvénytervezetet hagyott jóvá szombati ülésén a kormány az útdíjfizetés elmulasztásáért kiszabható bírság növeléséről.

Agerpres

 

Közleményében ezt azzal indokolt a Ciucă-kabinet, hogy a bírságok összege 2010 óta változatlan, miközben az úthasználati díj 20 százalékkal nőtt.

Az új összegek alsó határa az éves úthasználati díj kétszerese, a felső határa pedig a négyszerese lesz. A bírság a gépjármű típusától is függ.

A kormány közölte, hogy a bírság a legkisebb kiszabható összeg fele, ha ezt a szabálysértésért megbüntetett személy a jegyzőkönyv kiállításától számított 15 napon belül kifizeti.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben