Predoiu: Elena Udrea a bolgár hatóságok őrizetében van, és bíróság elé fogják állítani

Agerpres

Elena Udrea jelenleg a bolgár hatóságok őrizetében van, és bíróság elé fogják állítani - jelentette ki pénteken az igazságügyi miniszter.

Cătălin Predoiu a sajtónak elmondta, az általa irányított tárca nem vesz részt a börtönbüntetése letöltése elől Romániából elmenekült volt turisztikai miniszter hazahozatalában. Közlése szerint az igazságügyi minisztérium kérésre dokumentumokat bocsát a Bukaresti Törvényszék vagy a bolgár hatóságok rendelkezésére, de nem érintett a kiadatási eljárásban.

Elena Udrea csütörtök reggel elhagyta az országot, néhány órával azelőtt, hogy a legfelsőbb bíróság elutasította a semmisségi folyamodványát a Bute-gálaként ismert ügy bűnvádi perében, ami azt jelentette, hogy le kell töltenie a 6 éves börtönbüntetését. A volt minisztert délután Bulgáriában fogták el a rendőrök, átadása a román hatóságoknak folyamatban van. 

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben