Rafila: A sürgősségi ellátást integrálni kell az egészségügyi rendszerbe

Agerpres

Alexandru Rafila szerint feltétlenül szükséges a sürgősségi ellátás integrálása az egészségügyi rendszerbe, mert ez az ellátás nem független a rendszer más típusú szolgálatásaitól. Az egészségügyi miniszter csütörtöki sajtóértekezletén beszélt erről, hangsúlyozva, minden tisztelete és elismerése a Raed Arafaté, aki felépítette Romániában az elmúlt 30 évben nagyon jól teljesítő SMURD rohammentő-szolgálatot, és nagyszerű partnere az egészségügyi minisztériumnak a katasztrófavédelmi főigazgatóság (DSU) vezetőjeként. Rafila szerint azonban a SMURD-nak az egészségügyi rendszerben van a helye, mivel "végül is orvosi tevékenységről van szó", amelyért az egészségügy a felelős.

Véleménye szerint a sürgősségi ellátást integrálni kell az egészségügyi rendszerbe. "A román állam egészségpolitikájának nem azokra az emberekre kell tekintettel lennie, akik egy adott időpontban az egészségügy egy-egy területét irányítják, hanem a romániai lakosság érdekeit, amelynek egészségügyi szolgáltatásokra van szüksége. Nem szeretném, ha félreértelmeznék azt, amit mondtam..." - fejtette ki Rafila. Hozzátette: elismerte és nyilvánosan elismeri Raed Arafat érdemeit, aki szerinte kiváló munkát végzett a sürgősségi orvosi szolgáltatások megszervezésével, de ezeket integrálni kell az egészségügyi minisztérium tevékenységébe. "Ez szerintem mindenki számára világos' - jelentette ki.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben