Rafila: A veszélyhelyzet lejártával minden járványügyi korlátozás megszűnik

Agerpres

A veszélyhelyzet megszüntetésével feloldják a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozásokat Romániában - közölte kedden az egészségügyi miniszter. Sajtótájékoztatóján Alexandru Rafila leszögezte, sem kültéren, sem zárt térben nem lesz kötelező szerdától a védőmaszk viselése, és nem korlátozzák a bevásárlóközpontokba, vendéglátóegységekbe, közintézményekbe való belépést, sem ezek nyitva tartását. Ugyanakkor az országba belépőktől nem kérik a Covid-igazolványt, és beutazási adatlapot sem kell kitölteni. "Gyakorlatilag minden korlátozás megszűnik (...) Az elővigyázatosság és az egyéni felelősség lesz a meghatározó a következő időszakban" - fogalmazott Rafila. 

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben