A kormány meg fogja találni a törvényes keretet a kálium-jodid tabletták szétosztására - jelentette ki hétfőn az egészségügyi miniszter. Alexandru Rafila ugyanakkor rámutatott, a tabletták kiosztását csak az ezek szedéséről és tárolásáról szóló lakossági tájékoztató kampány lezajlása után kezdik el. "Addig nem osztjuk szét a tablettákat, amíg meg nem győződünk arról, hogy mindenki tudja, miről van szó, mert a jód nem megfelelő szedése problémákat okozhat. Biztosíthatom önöket, hogy meg fogjuk találni a törvényes keretet ahhoz, hogy lehetővé tegyük a jódtabletták kiosztását az állampolgároknak" - nyilatkozta a miniszter.
Reményét fejezte ki, hogy a háziorvosok is kiveszik a részüket a tájékoztatási kampányból. Az egészségügyi minisztérium vasárnap közölte, hogy a kormánnyal közösen tájékoztató kampányt indít a hét elején a kálium-jodid tabletták szedéséről és tárolásáról. A szaktárca vasárnapi közleményében hangsúlyozta, jelen pillanatban nincs semmiféle olyan veszély, amely szükségessé tenné jódtabletta szedését, a minisztériumnak azonban felelőssége kiosztani ezeket a lakosságnak, illetve tájékoztatni az embereket a helyes használatukról. A 0 és 40 év közötti korosztálynak szánt tabletták kiosztását április második felében kezdik el, a szaktárca és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) által megszabott eljárás szerint - derült még ki a tájékoztatásból.
