A világjárvány idején alkalmazott egészségügyi dolgozóknak vizsgázniuk kell ahhoz, hogy törvényesen folytathassák munkájukat - közölte csütörtökön az egészségügyi miniszter. Az egészség világnapja alkalmából tartott sajtótájékoztatón Alexandru Rafila elmondta, az államfő már kihirdette azt a törvényt, amely lehetővé teszi, hogy a járvány alatt az egészségügyben alkalmazott személyek folytathassák munkájukat. Ehhez az érintetteknek vizsgázniuk kell. A törvény alkalmazásának szabályait harminc napon belül kell kidolgozniuk az egészségügyi hatóságoknak - részletezte. A miniszter tájékoztatása szerint mintegy 2000 állásról van szó, ezeket beillesztik az egészségügyi minisztérium új organogramjába, és a hét folyamán kormányhatározattal hagyják jóvá.
Folytonosságot biztosító egészségpolitikára van szükség
Az egészségügyi miniszter csütörtökön kijelentette, olyan országos egészségpolitikára van szükség, amelynek "legalább a fő irányvonalait" követi bárki, aki az egészségügyi tárca élére kerül. Folytonosságra van szükség az egészségügyi rendszerben, és ezt csak a megfelelő stratégiával, következetesen alkalmazott egészségpolitikával lehet megvalósítani - nyomatékosította sajtótájékoztatóján a tárcavezető. "Rossz ez az elképzelés, hogy jön egy miniszter, és hat hónap alatt megoldja az összes egészségügyi problémát, majd jön egy másik miniszter, és a következő hat hónapban ismét megoldja az egészségügyi problémákat. Szükségünk van egy stratégiára, egy országos szintű egészségpolitikára, amelynek a legalább a fontosabb irányvonalait követnie kell bármelyik egészségügyi miniszternek" - szögezte le Rafila. A tárcavezető szerint nem lehet néhány havonta újraindítani az egészségügy reformját. Az egészségügyi rendszernek a szakemberekre kell támaszkodnia, nem követhet politikai szempontokat - tette hozzá a miniszter.
