RMDSZ: Az erdélyi magyarok ügye a következő négy évben is fontos lesz
Gratulált a Fidesz-KDNP-nek az országgyűlési választáson elért eredményhez Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.

BN-összeállítás 

A szövetség Facebook-oldalán vasárnap éjjel közölt bejegyzésben Románia miniszterelnök-helyettese következőképpen fogalmazott: „Gratulálunk a Fidesz-KDNP-nek a választási eredményhez! Az előzetes eredmények azt mutatják, hogy magas, 70 százalék körüli részvétel mellett magabiztosan nyert a mostani kormányt alkotó pártszövetség. Még egyszer köszönetet mondok azoknak a romániai magyar embereknek, akik leadták a szavazatukat, és köszönöm az RMDSZ helyi szervezeteinek és az Eurotrans Alapítvány munkatársainak az elmúlt hónapok önzetlen és megfeszített munkáját. Ami biztos: a romániai, erdélyi magyarok ügye a következő négy évben is fontos lesz Magyarország Kormányának.” 

A szövetség közösségi oldalán szintén beszámolt az RMDSZ helyi szervezetei és az Eurotrans Alapítvány munkatársai által összegyűjtött és továbbított levélszavazatokról: „Az RMDSZ összesen 132.506 levélcsomagot juttatott el a főkonzulátusok valamelyikére. Ez 38.307 szavazattal több, mint amit 2018-ban a munkatársaink segítségével biztonságosan eljuttattunk a külképviseletekre. Azt tapasztaltuk, hogy most is bizalommal fordultak a román-magyar kettős állampolgárok az RMDSZ munkatársaihoz, így a szavazásra jogosultak nagy többsége az RMDSZ-t bízta meg a szavazatok kézbesítésével” – olvasható a bejegyzésben. 

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben