Klaus Iohannis államfő megbeszélést folytatott kedden Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel. Iohannis egy Twitter-bejegyzésben számolt be "az ukrajnai kritikus helyzetről" folytatott beszélgetésről. "Románia továbbra is gondoskodik az országba érkező minden ukrán polgárról" - írta. Az elnök hozzátette, hogy Románia és más uniós tagállamok több mint 125 teherautónyi segélyt, mentőautókat és tűzoltóautókat juttattak a háború sújtotta Ukrajnába a Suceaván kialakított humanitárius logisztikai központon keresztül. Klaus Iohannis február 24-én és március 13-án is tárgyalt telefonon Volodimir Zelenszkijjel, Románia támogatásáról biztosítva az ukrán elnököt.
