Szerdán vitatják meg az április 1-jétől érvényes energiaár-kompenzációs intézkedésekről szóló rendeletet

Agerpres

Várhatóan szerdán vitatja meg a kormány az április 1-jétől érvényes energiaár-kompenzációs intézkedésekről szóló sürgősségi rendeletet - jelentette ki hétfőn a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke. Marcel Ciolacu azt mondta, tudomása szerint szerdán kerül a kormány elé az április 1-jétől érvényes energiaszámla-támogatási rendszerről szóló rendelet, ezt követően pedig összeülnek a koalíciós pártok vezetői, hogy megvitassák az üzemanyag-drágulás kérdését. A PSD elnöke azt mondta, jómaga továbbra is az üzemanyag jövedéki adójának felére csökkentését szorgalmazza, de a döntést a koalícióban hozzák meg. Ciolacu beszélt arról is, hogy a mezőgazdasági miniszter "nagyon eltökélt, és vannak megoldásai" egy esetleges élelmiszerválság megelőzésére. "Ha Románia felhalmozza a szükséges tartalékokat, gond nélkül folytathatjuk az exportot. Szakértők szerint Románia olyan élelmiszer-termelő kapacitással rendelkezik, amellyel nem 20 millió, hanem 40-50 millió embert is el tudna tartani" - fogalmazott.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben