Szerdától kezdődően, a veszélyhelyzet feloldása nyomán az egészségügyi minisztérium tájékoztat a Covid-világjárvány napi alakulásáról. "A mai naptól kezdve az egészségügyi minisztérium jelentkezik naponta 13 óra körül a pandémiához köthető információkkal" - jelentette be a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). A kormány döntése értelmében március 8-a után nem hosszabbították meg a koronavírus-pandémia miatti veszélyhelyzetet, amely közel két évig, 2020. május 15-étől 2022. március 8-áig volt érvényben Romániában. Az eltelt két éves időszakban öt járványhullám söpört végig az országon. Az utóbbi 24 órában 4176 személyt diagnosztizáltak SARS-CoV-2-fertőzéssel, és 62 koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetet regisztráltak, melyek közül egy korábban következett be.
