Több százan tüntettek a bukaresti ukrán nagykövetség épülete előtt

Agerpres

Több száz személy, köztük nagyon sok gyerek tüntetett szombat délután a bukaresti ukrán nagykövetség előtt az Ukrajna elleni orosz katonai támadás miatt tiltakozva. A demonstráció résztvevői ukrán zászlókat és "Stop Putin", "No war", "Peace Ukraine", "Szolidarizálunk az ukrajnaiakkal. Le a háborúval!", "We stand with Ukraine" feliratú molinókat tartottak a magasba. A tüntetők egy része elénekelte az ukrán himnuszt, és azt skandálta: 'Gyilkos, Putyin gyilkos!', 'Ukrajna!'.

Az ukrajnai nagykövetség ügyvivője, Rohovei Paun az épületből kilépve köszönetet mondott a tüntetőknek a támogatásukért és a szolidaritásuk kifejezéséért. "A barátaink vagytok, mellettünk álltok, szívből köszönöm" - mondta a diplomata a tömegnek. A résztvevők ezután elindultak a bukaresti orosz nagykövetséghez. A menet mellett elhaladó autósok egy része dudálással fejezte ki szolidarizálását a tüntetőkkel.

Az orosz nagykövetség előtt a tüntetők román és ukrán nyelven többek között azt skandálták, hogy "Putyin, ne feledd, Ukrajna nem a tied!", "Kifelé az orosz hadsereggel!", "Szolidaritás!", "Gyilkosok!", "Ukrajna mindenek fölött", majd újra elénekelték az ukrán himnuszt. Kifeszítettek egy óriásmolinót is a következő felirattal: "Putin, Ukraine is not your playground. Stop the war against Ukraine!".

Az orosz nagykövetség előtti tüntetés 18 órakor még tartott, a résztvevők száma folyamatosan növekedett. Az ukrajnai háború ellen tiltakozott szombaton egy civil szervezet felhívására több tucat tüntető az aradi közigazgatási palota előtt is. A demonstráció mintegy ötven résztvevője Putyin-ellenes és az ukránokkal szolidarizáló üzeneteket tartott a magasba. 

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben