A Ferencvárosi TC 2–1-es győzelmet aratott a holland Twente vendégeként a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének második fordulójában, így előnyből várhatja a július 30-i budapesti visszavágót. A zöld-fehérek nagy nehezen átvészelték a hazaiak kezdeti nyomását, majd a 14. percben megszerezték a vezetést.
A Twente ezt követően átvette az irányítást, és a 38. percben Aske Adelgaard találatával egyenlített (1–1).
A második félidőben a hollandok ismét nagy nyomást gyakoroltak a Ferencvárosra, de Dibusz Dénes több bravúros védéssel is életben tartotta csapatát. A vendégek elsősorban gyors ellenakciókból veszélyeztettek, Joseph pedig két nagy helyzetet is kihagyott. A 80. percben azonban ismét főszereplővé vált: Callum O'Dowda lapos beadását Zachariassen átlépte,
A Konferencia-ligában a Debreceni VSC Cibla Flórián parádés találatával 1–0-ra legyőzte a Nagyerdei Stadionban az örmény Pjunyik Jerevánt, így szintén egygólos előnnyel készülhet a jövő heti visszavágóra.

Fotó: A szerző felvétele
A Paksi FC hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a görög Panathinaikosztól. A vendégek még az első félidő végén Vas Gábor öngóljával szerezték meg a vezetést, majd az 55. percben Santino Andino megduplázta előnyüket. A 70. percben a csereként beállt Böde Dániel szépített, így a tolnaiaknak maradt egy minimális esélyük a visszavágón a továbbjutás kiharcolására.
A román csapatok közül az FCSB hosszabbítás után 3–2-re kikapott a lett Audától hazai pályán. A vendégek Eduards Daskevic révén már az 5. percben előnybe kerültek, amelyre Octavian Popescu válaszolt a 23. percben. Az első félidő hajrájában Barthelemy Diedhiou ismét a letteket juttatta vezetéshez, majd a fordulás után Aymen Boutoutaou újra egyenlített.
A Kolozsvári CFR 1–1-es döntetlent játszott az örmény Alashkert vendégeként. A hazaiak Rafael Jesus találatával a 35. percben szerezték meg a vezetést, amelyre a kolozsváriak a második félidő elején Andres Sfait góljával válaszoltak.
A Kolozsvári Universitatea 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán a Brann Bergennel. A kolozsváriak sokáig kétgólos hátrányban voltak, ám a hajrában Jovo Lukic és Pedro Pinho találataival kiegyenlítettek.

