Az ügyvivő kormányfő szombati Facebook-bejegyzésében úgy értékelte, a több mint 28 milliárd lejes csökkenés az első komolyabb korrekció azután, hogy az állam hosszú éveken át sokkal többet költött annál, mint amit a gazdaság megtermelt – írja az Agerpres.
– fogalmazott.
Bejegyzésében Bolojan egy betegség kezeléséhez hasonlította a deficit lefaragását.
– szögezte le.
Hangsúlyozta, ha sikerül fenntartani a költségvetési fegyelmet, a következő években csökkenni fognak a kamatkiadások, és így több forrás juthat fejlesztésekre, a jólét növelésére és a közszolgáltatások javítására.
– írta bejegyzésében Ilie Bolojan.

