A legutóbbi tájékoztatás óta 912 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában - 539-cel kevesebbet, mint egy nappal korábban -, csaknem 14 ezer teszt eredményének feldolgozása nyomán; 102-en újrafertőződött betegek - közölte vasárnap az egészségügyi minisztérium. Az elmúlt 24 órában 5276 RT-PCR tesztet végeztek el (2180-at az esetmeghatározás és az orvosi protokoll alapján, 3096-ot kérésre), és 8654 antigén gyorsteszt eredményét dolgozták fel. Az új esetekkel 2.872.849-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma. Az igazolt új megbetegedések mellett 103 fertőzött személynek ismét pozitív lett a koronavírustesztje. Eddig 12.865.058 RT-PCR koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9.462.241 antigén gyorstesztet végeztek.
2097 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, 105-tel többet, mint előző nap - jelentette vasárnap az egészségügyi minisztérium. Intenzív terápiás ellátásra 279 beteg szorul, 8-cal több, mint szombaton, közülük 238-an oltatlanok. A kórházban kezelt páciensek között 129 kiskorú van, közülük hármat ápolnak intenzív terápián.
Új esetek
Az elmúlt 24 órában Bukarestből (333), valamint Temes, Ilfov, Hunyad és Kolozs megyéből jelentették a legtöbb új koronavírusos megbetegedést - közölte vasárnap az egészségügyi minisztérium. A legkevesebb új megfertőződést Tulcea, Ialomiţa és Călăraşi megyében regisztrálták. Máramaros megyében egyetlen esetet sem jegyeztek.
Az új megbetegedések megyék szerinti eloszlása a következő:
* Fehér - 18
* Arad - 11
* Argeş - 19
* Bákó - 25
* Bihar - 13
* Beszterce-Naszód - 7
* Botoşani - 6
* Brassó - 11
* Brăila - 11
* Buzău - 10
* Krassó-Szörény - 8
* Călăraşi - 1
* Kolozs - 52
* Konstanca - 22
* Kovászna - 2
* Dâmboviţa - 13
* Dolj - 5
* Galac - 29
* Giurgiu - 12
* Gorj - 3
* Hargita - 2
* Hunyad - 53
* Ialomiţa - 1
* Iaşi - 33
* Ilfov - 58
* Máramaros - 0
* Mehedinţi - 9
* Maros - 11
* Neamţ - 6
* Olt - 9
* Prahova - 39
* Szatmár - 20
* Szilágy - 11
* Szeben - 20
* Suceava - 19
* Teleorman - 24
* Temes - 74
* Tulcea - 1
* Vaslui - 12
* Vâlcea - 9
* Vrancea - 5
* Bukarest - 333.
Halálesetek
Az elmúlt 24 órában 9 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés - közölte vasárnap az egészségügyi minisztérium. A tárca tájékoztatása szerint 5 fertőzött férfi és 4 nő halt meg. Az elhunytak közül egy személy 60 és 69 év közötti, kettő 70 és 79 év közötti volt, hat áldozatnak az életkora pedig meghaladta a 80 évet. Mindannyian más betegségekben is szenvedtek, nyolcan oltatlanok voltak. A beoltott áldozat 70 és 79 év közötti volt. Ezzel 65.207-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma Romániában.
