Június 27-én, szombaton a keresztény egyház és a magyarság Szent László királyra emlékezik. A jeles nap alkalmából a Szent László Egyesület rövid megemlékezést szervez Nagyváradon.
Az ünnepséget 11 órától tartják a nagyváradi várban álló Szent László-szobornál, ahol a résztvevők közösen hajtanak fejet a városalapító lovagkirály emléke előtt. A megemlékezés koszorúzással zárul.

