Új szabályok jöhetnek az ATM-es készpénzfelvételnél
Új szabályok jöhetnek az ATM-es készpénzfelvételnél

Fotó: Olti Angyalka

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben

Megszűnhet az a gyakorlat, hogy más bank automatájánál csak néhány előre megadott összeg közül lehet választani készpénzfelvételkor. Egy, a szenátus elé terjesztett törvényjavaslat kötelezővé tenné, hogy az ATM-eken minden bankkártya esetében megadható legyen a felvenni kívánt pontos összeg.

A szenátushoz benyújtott törvénytervezet szerint a Romániában működő ATM-ek üzemeltetőinek kötelezővé tennék, hogy a felhasználók saját maguk is beírhassák a felvenni kívánt összeget,

függetlenül attól, melyik bank vagy pénzforgalmi szolgáltató bocsátotta ki a bankkártyát.

A javaslat a 2019/209-es fizetési szolgáltatásokról szóló törvényt módosítaná.

Korábban írtuk

A tervezet nem szüntetné meg a gyors készpénzfelvételt lehetővé tevő, előre megadott összegeket, azok továbbra is megjelenhetnének a képernyőn, ugyanakkor nem helyettesíthetnék teljesen a szabad összegmegadás lehetőségét.

A módosítás nem érintené a bankok által alkalmazott készpénzfelvételi díjakat és a napi vagy technikai limiteket sem, vagyis a tranzakció továbbra is csak az ATM-ben rendelkezésre álló bankjegyek, valamint a biztonsági és műszaki feltételek figyelembevételével történhetne meg.

A javaslat szerint azok a pénzforgalmi szolgáltatók, amelyek nem biztosítanák ezt a lehetőséget, 50 ezer és 100 ezer lej közötti bírságra számíthatnának, amennyiben a mulasztás sérti vagy veszélyezteti a fogyasztók érdekeit. A törvény hatálybalépése esetén az ATM-ek üzemeltetői 90 napot kapnának az előírások teljesítésére.

Korábban írtuk

A jogszabálytervezetet először a szenátusnak, majd a képviselőháznak is el kell fogadnia, ezt követően pedig az államfő aláírására és a Hivatalos Közlönyben való kihirdetésre is szükség lesz.

Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben