Bihari Napló
Ismét muzsikált a betfiai erdő
A betfiai erdőbe vártak mindenkit október első vasárnapján, azzal a céllal, hogy a környezettudatosabb, a fenntarthatóbb életvitel irányába fordítsák a résztvevőket a természetes környezet, a zene, a művészet erejével.

Ciucur Losonczi Antonius

„Figyeljünk mindenre, a zajokra, az illatokra. Érintsük meg a környezetünkben levő fák kérgét, az avart. Ha találunk ehető növényt, akkor azt kóstoljuk meg, mert így válhatunk az erdei közösség részévé” – tanácsolta ezúttal is nagy lelkesedéssel Szabó Lajos főszervező, a Muzsikál az Erdő Alapítvány elnöke az őt követőknek a szakvezetéses erdei séták során. Az időjárás ezúttal is kegyes volt a természetbarátokhoz: szép őszies volt, többnyire napsütéses, s a sár se okozott különösebb kellemetlenséget. Mint mindig, többféle program közül lehetett válogatni: voltak kézműves-foglalkozások, gyermekeknek szervezett tevékenységek, kiállítások, helyi termékeknek a bemutatása. Az erdő és a víz kapcsolatáról szóló interaktív játékba lehetett bekapcsolódni, és volt erdőterápia, kiscsoportos családi élményprogram, hagyományőrző íjászbemutató is a Pusztai Farkasok Ordas nemzetség tagjaival, valamint környezetvédelmi tematikájú sátor az Eco-Mountain Transylvania Egyesület közreműködésével.

 

Az érdeklődőket Botházy Nándor alprefektus, Timár Miklós, az erdészeti és vadászati felügyelőség igazgatója, Teodor Suciu, az erdészeti hivatal vezetője, Nagy Gabriella, a Nagyváradi Művészeti Líceum igazgatóhelyettese, Szabó Lajos és Matuz Viktória, a Muzsikál az Erdő Alapítvány titkára köszöntötték a már hagyományosnak tekinthető helyszínen, a csodabogyós erdő egyik tisztásán, majd elkezdődtek a koncertek. A sort a Nagyváradi Állami Filharmónia vonósnégyese nyitotta, Nagy Kálmán irányításával. A művészeti líceum közössége több produkcióval is készült. Ferencz István (VIII. C) hegedült (felkészítőtanára Lupse Anita), Bacsó Ágnes (VII. C) magyar, Berdie Oana és Cotrău Olimpia pedig román népdalokat énekeltek (felkészítőtanáraik Lukács Annamária, Bonțu Aurica és Hexan Adriana). Mircescu Georgiana tanár és hangszeres lánycsapata – Füzesi Sára, Bacsó Ágnes és Simó Fanni – következtek ezután, majd a trombitások – Borzási Konrád, Dudas Cătălin, Purda Răzvan, Kerezsi Vilmos, Paniti Antónió és felkészítő tanáruk, Vura János. Az iskola Bartók Béla kórusa három szerzeményt adott elő Lukács Annamária tanár vezényletével, végül pedig a Drimba Cristinával kiegészült Művészetis Banda – Kiss Ádám, Cozák Dávid, Ghitea Balázs, Kozma Mátyás – lépett fel.

Az előzetes program szerint a délután folyamán koncertet adott még a MárTones zenekar, a temesvári Bokréta Néptánc- és Citera Együttes, valamint Csík János és a Mezzo.

 
Megosztás FacebookonKüldés Facebook MessengerenKüldés WhatsApponKüldés Emailben